Licencēt spēlētāju

2021.gadā panākts būtisks licencēto regbija spēlētāju skaita pieaugums

2021.gadā panākts būtisks licencēto regbija spēlētāju skaita pieaugums
11-02-2022

Kā viena no LRF 2021.gada prioritātēm tika izvirzīta spēlētāju licencēšanas sistēmas sakārtošana un licencēto spēlētāju skaita pieaugums.

Pašreiz, apkopojot datus par aizvadīto sezonu, ir redzams, ka pieaugums ir būtisks. Vīriešu licencēto spēlētāju pieaugums ir bijis nepilns 31%, savukārt sievietēm tas sasniedzis nepilnus 54%. Tas kopumā devis 34% pieaugumu licencēto spēlētāju skaitā.LRF padomes loceklis, Andrejs Šilinskis komentē licencēto spēlētāju skaita pieaugumu: “Kad 2019.gadā tikām uzaicināti LRF padomē, ātri izgaismojās problēmas ar licencēto spēlētāju reģistriem. Pieņēmām lēmumu par licenču digitalizāciju un 2020.gads kļuva par pirmo Rugby DigiPass gadu Latvijas regbija vidē. 2020.gadā par vienu no stratēģiskajiem mērķiem uzstādījām digitāli licencēto spēlētāju skaita palielinājumu un, neskatoties uz to, ka licencēšanās kārtības prasības tika būtiski pastiprinātas, kopējais licencēto spēlētāju skaits pērn pieauga par 34%. Lai gan būtiski uzlabojās Latvijas Čempionātu kvalitāte visās vecuma grupās un tika ieviesti dažādi licencēšanu stimulējoši mehānismi, lielākais PALDIES jāsaka visiem Latvijas Regbija KLUBIEM, kas aktīvi iesaistījās un uztvēra modernizācijas nozīmīgumu. Šobrīd mums ir viegli pārskatāma sistēma, kas būtiski uzlabo gan federācijas uzskaiti, gan visu spēļu tiesnešu un komisāru darbu.”

Arī šogad, LRF turpinās metodiski strādāt pie jaunu regbija spēlētāju piesaistes, primāri fokusējoties uz bērnu un jauniešu iesaisti regbija aktivitātēs.