Licencēt spēlētāju

Apstiprināts Latvijas regbijs-7 izlases treneru sastāvs

Apstiprināts Latvijas regbijs-7 izlases treneru sastāvs
01-03-2023

Februāra sākumā (ar pieteikšanos līdz 23.februārim) Latvijas Regbija federācija izsludināja R7 vīriešu izlases galvenā trenera atlasi 2023.gada sezonai.

 

LRF ir saņēmusi divus pieteikumus uz galvenā trenera amatu – Arvja Pilenieka (2022.gada sezonā galvenais R7 izlases treneris) un Jean Baptist Bruzulier (Velsas izcelsmes regbija spēlētājs un treneris) pieteikumus.

 

Pēdējā LRF valdes sēdē tika skatīts jautājums un pieņemts lēmums Latvijas vīriešu regbijs-7 galvenā trenera amatā apstiprināt Jean Baptist Bruzulier (JBB).

 

JBB ir Velsas izcelsmes regbija spēlētājs ar Latvijas saknēm. JBB ir spēlējis Velsas regbijs-7 izlases sastāvā, kā arī pārstāvējis tādus pazīstamus regbija klubus, kā Cornish Pirates, Worcester Wariors un citus. Pašreiz JBB, kā treneris darbojas vienā no Lielbritānijas prestižākajām regbija koledžām – Hartpury, kā arī ir regbija kluba Newent (Anglija) galvenais treneris.  Sadarbība ar JBB LRF aizsākās pērn, kad JBB, kā konsultants strādāja ar Latvijas vīriešu regbijs-15 izlasi, kā arī palīdzēja Elmāram Šefanovskim sagatavot Latvijas U18 regbijs-7 izlasi Eiropas čempionātam.

 

“Jāsaka liels paldies Arvim par darbu aizvadītājos gados, kā arī par gatavību arī šobrīd uzņemties R7 izlases vadību. Iepriekšējie gadi pierāda, ka tas nekad nav vienkārši. Arvis ir daudz līdzdarbojies R7 izlašu startos, tomēr šoreiz izlēmām dot iespēju ārzemju trenerim,” lēmumu komentē LRF prezidents Kārlis Vents.

 

Galvenā trenera palīga pienākumus šajā sezonā veiks Valters Raņķis. Valters ir viens no pieredzes bagātākajiem regbijs-7 spēlētājiem Latvijā. Vēl pērn Valters aizstāvēja Latvijas krāsas R7 starptautiskajos turnīros. “Ļoti augstu vērtējam gan Valtera spēles zināšanas, gan arī attieksmi pret spēlēšanu izlasē, kas visus šos gadus ir bijusi nevainojama,” piebilst Kārlis V.

 

Savukārt izlases spēlētāju fizisko kondīciju uzraudzīs un uzlabos fizioterapeits Raivis Gabranovs.  

 

Turpmākie soļi – JBB izstrādā izlases šīs sezonas sagatavošanās plānu un prezentē to LRF. Tam sekos spēlētāju apzināšana, uzrunāšana un pirmie treniņi.

 

Arī šogad Latvijas vīriešu regbijs-7 izlase startēs Rugby Europe Trophy divīzijā, kur spēles notiks divos posmos – jūnija beigās un jūlija sākumā (Zagreba un Budapešta).  

 

Novēlam izturību, enerģiju un pozitīvu attieksmi jaunajiem treneriem un spēlētājiem!