Licencēt spēlētāju

Baltijas regbija čempionāts – notiks!

Baltijas regbija čempionāts – notiks!
01-03-2023

Ir panākta vispārēja vienošanās par pirmā Baltijas regbija čempionāta 2023 organizēšanu.

 

Čempionāta pamata ideja ir radīt iespēju Latvijas un Lietuvas regbija klubiem, kas nespēlē Baltijas Top līgā, spēlēt vairāk un ar dažādiem pretiniekiem. Tādējādi iespējams audzēt spēlētāju un klubu meistarību kopumā, gan arī ieviest dažādību regbija ikdienā.

 

“2022.gada Parīzē notikušajā Rugby Europe konferencē satikāmies ar Lietuvas Regbija federācijas kolēģiem un diskutējām, kā paaugstināt regbija meistarības līmeni abās valstīs. Tā nonācām pie secinājuma, ka jāapvieno spēki un jāveido vēl viens klubu čempionāts. Atbraucot mājās, sākām strādāt, lai ideju prezentētu klubiem un beidzot esam panākuši klubu vispārēju piekrišanu. Tuvākajās nedēļās tiks izstrādāts čempionāta nolikums,” stāsta LRF prezidents Kārlis Vents.

 

Ir plānots, ka Baltijas regbija čempionātā (BRC) spēlēs 8 komandas – 4 no Latvijas un 4 no Lietuvas. Dalībnieces tiks dalītas A un B apakšgrupās, kur katrā startēs divas komandas no katras valsts. Komandu sadalījums grupās būs atkarīgs no komandu snieguma nacionālajos čempionātos. Kopumā katrai komandai BRC (apakšgrupa, 4-daļfināls, ½-fināls, cīņas par vietām) ir paredzētas 6 spēles.

 

No Latvijas klubiem čempionātā startēs regbija klubi “Rāmavas Lāči”, “Eži”, “Fēnikss” un “Livonia” dublieru komanda. Savukārt no Lietuvas čempionātam dalību ir pieteikuši RK “Kuršiai” no Klaipēdas, “Perkūnas” no Plunges, kā arī “Vairas” un “Baltrex” dublieru komandas.

 

BRC norisināsies rudenī, paralēli Top līgas spēlēm, tātad provizoriski no augusta līdz oktobra vidum. Līdz ar to Latvijas un Lietuvas valstu čempionātos tiks izspēlēta tikai viena kārta – pavasara un vasaras sākuma periodā.

 

Čempionātu organizē Latvijas Regbija federācija.