Licencēt spēlētāju

Jelgavas kausā spēcīgākie "RKĢ", "Eleja" un “Livonia”

Jelgavas kausā spēcīgākie
27-05-2024

25. maijā tika aizvadīta Jelgavas kausa izcīņa regbijā, kas vienlaicīgi bija “Mapri Būve” Latvijas jaunatnes čempionāta 3. posms. Trīs vecuma grupās sacentās 18 komandas.

 

U10 vecuma grupā spēkiem mērojās 8 komandas. Grupu turnīrā bez zaudējumiem cīnījās RKĢ un “Livonia/Rīga” regbisti, kā rezultātā abas komandas tikās finālā. Tajā pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, bet otrajā puslaikā virsroku guva RKĢ regbisti, uzvarot ar 4:1. RKĢ uzvarēja otro posmu pēc kārtas un izvirzījusies vadībā kopvērtējumā. Cīņā par 3. vietu Elejas regbisti pārspēja mājiniekus RK “Mītava”.

 

Pēc trim kārtām kopvērtējuma 1. vietā atrodas RKĢ regbisti, kam 5 punkti,  viņiem seko Eleja ar 7 punktiem, bet 3. vietā ar 10 punktiem ir “Baldone/ĶNSS”, kam uz papēžiem ar 12 punktiem min RK “Mītava”. Punktus sezonas kopvērtējumā piešķir par izcīnītajām vietām, tāpēc – jo mazāk punktu, jo augstāka vieta kopvērtējumā. Latvijas čempioni tiks noteikti sešu posmu kopvērtējumā.

 

U12 grupā šoreiz startēja 5 komandas, bet cīņa par 1. vietu izvērtās ļoti spraiga. Pirmos divus posmus uzvarējušie RK “Mītava” regbisti šoreiz piedzīvoja divus zaudējumus (pret “Baldone/ĶNSS” un “Livonia” komandām), kā arī pašā mača izskaņā izlaida no rokām uzvaru pār Eleju, tāpēc savā mājas turnīrā palika aiz goda pjedestāla – 4. vietā. Vienīgie bez zaudējumiem cīnījās Elejas regbisti, kuri ieguva savā īpašumā Jelgavas kausu. 2. vietā “Livonia”, bet 3. vietā ierindojās Baldones regbisti.

 

Kopvērtējumā pēc trim kārtām vadību joprojām saglabā “Mītava”, kam 6 punkti. Ar 7 punktiem uz papēžiem min “Eleja/JNSC”, ar deviņiem punktiem 3. vietā ierindojas “Baldone/ĶNSS”, bet 4. vietā “Livonia” komanda ar 10 punktiem.

 

U14 vecuma grupā jau trešo posmu pēc kārtas nepārspēti “Livonia” regbisti, kas šoreiz konkurentiem nedeva nekādas cerības un pārliecinoši uzvarēja visās spēlēs. Otrajā vietā mājinieki RK “Mītava”, bet 3. vietā ierindojās “Eleja/ĶNSS”. Kopvērtējumā “Livonia” atrodas pārliecinošā vadībā ar 3 punktiem, savukārt par Latvijas čempionāta sudraba godalgām atlikušajās trijās kārtās gaidāma ļoti sīva spēkošanās starp “Mītavu” (7 punkti) un Eleju (8 punkti).

 

Nākamās sacensības U14 vecuma grupā notiks 8. jūnijā, Rīgas Tehniskās koledžas laukumā. Savukārt U10 un U12 vecuma grupās komandas spēkiem mērosies dienu vēlāk, 9. jūnijā, Rīgas Stila un modes tehnikuma laukumā.