Licencēt spēlētāju

Latvijas jauniešu U18 R15 izlase aizvada pārbaudes spēli pret Lietuvu

Latvijas jauniešu U18 R15 izlase aizvada pārbaudes spēli pret Lietuvu
03-11-2023

Rugby Europe pārrobežu sadarbības ietvaros, Latvijas jauniešu U18 R15 izlase aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Lietuvas U18 izlasi.

 

Pirmajā spēlē 28.10. uzņēmām pretiniekus Baldones stadionā, kurā tika uzvarēts ar 36:32.

 

Otrā spēle Paredzēta Kauņā 12.11. 14.00.

 

Latvijas U18 regbija-15 izlasi vada Kristaps Staņa, kuram palīdz Uldis Bautris

 

Kristaps Staņa, Latvijas U18 regbija-15 izlases treneris:

 

‘’Šis ir pirmais solis mūsu plānā atjaunot U18 un U20 vecuma grupu izlašu programmas. Tiek strādāts pie tā, lai šajās vecuma grupās noorganizētu Baltijas jūras/ ziemeļvalstu izlašu turnīru, kas doti spēlētājiem papildus iespēju gūt starptautisko spēļu pieredzi.

 

Spēlei gatavojāmies pāris nedēļas. Tika aizvadīti pieci izlases koptreniņi. Spēlētājiem, kas vairumā, šajā vecuma grupā, spēlē regbiju-7, jāadaptējas regbijam XV.

 

Spēlētājiem tika doti vienkārši uzdevumi un vienkāršota spēles struktūra. Šis ir ceļa sākums un daudz kas vēl jāpaveic, bet spēlētāju ieguldījums redzams spēles rezultātā. Kolektīvais un individuālais darbs laukumā nelika vilties. Puiši izpildīja uzdevumus un darīja to ar atdevi, kas ir Latvijas izlases cienīga. Nākamā spēle prasīs vēl vairāk un šī spēlētāju grupa to var paveikt. Turpināsim liet sviedrus treniņos, lai varētu vēl labāk nospēlēt. Lepojos ar izlases sniegumu!’’

 

Kārlis Vents, Latvijas Regbija federācijas prezidents:

 

‘’ Sākumā mūs uzrunāja Lietuviešu puse sarīkot pārrobežu sacensības, varbūt iesaistot arī Polijas spēlētājus, kuri gan beigās nepievienojās.

 

Gatavojoties spēlei pret lietuviešiem mums bija bažas kā tas viss izdosies, jo šajā vecuma grupā puiši nav spēlējuši regbiju-15, varbūt izņemot vienīgi vadošos spēlētājus savos klubos.

 

Ikdienā klubos mēs redzam, ka mums akūti pietrūkst šo jauno spēlētāju, kurus tikai ar regbijs-7 sacensībām nav iespējams izaudzināt.

 

Ir iecere, pēc iespējas tuvākā laikā, atrast kopsaucējus ar skandināviem un valstīm Baltijas jūras reģionā un aizsākt reģionālās sacensības jauniešu grupās, tādejādi dodod papildus motivāciju klubiem un spēlētājiem attīstīties regbijā-15.  

 

Lai regbijs Latvijā attīstītos ir jābūt šādām komandām un sacensībām kā starptautiskā, tā arī klubu līmenī.  Ja nav bērnu un jauniešu komandas tad nevar sagaidīt, ka pēkšņi uzrodas kāds ‘’glābējs’’ Latvijas regbijam 25-30 gados.

 

Paldies trenerim, spēlētājām un visiem, kas palīdzēja, lai spēles varētu īstenoties.’’

 

Latvijas jauniešu izlases sastāvs:

 

1 Alberts Spilva

20 Ulvis Bojarunas

3 Artūrs Unaņjans

5 Mihaels Beikulis

6 Toms Bobrovskis

7 Dāvis Juškus

8 Reinis Keiselis

9 Rihards Pluškevics

18 Dāvids Židelis

11 Roberts Pluškevics

12 Ruslans Sosnars

13 Jānis Cepurītis

14 Rodrigo Ozoliņš

15 Gļebs Vorobjovs

16 Marsels Župerka

19 Toms Auziņš

21 Kristiāns Telešņikovs

23 Tomass Niklāvs

Kristaps Vimba