Licencēt spēlētāju

Latvijas Regbija federācija R15 vīriešu izlases galvenā trenera amatā ir apstiprinājusi Mārtiņu Straumi.

Latvijas Regbija federācija R15 vīriešu izlases galvenā trenera amatā ir apstiprinājusi Mārtiņu Straumi.
02-10-2023

Mārtiņš Straume jau no 2001. gada aktīvi iesaistījies trenera darbā RK ‘’Eži’’, kā arī ir ilgus gadus bijis Latvijas U18 izlases treneris,  sākumā kā trenera palīgs un pēc tam jau galvenais treneris.

 

Galvenā trenera Sergeja Lisko laikā bijis trenera palīgs Latvijas vīriešu regbijs 15 izlasei. Šobrīd, ir sporta skolotājs  Babītes Vidusskolās, trenē bērnu komandas un ir galvenais treneris regbija klubā “Eži”. Studējis un absolvējis Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmiju un ir B kategorijas regbija treneris un sporta skolotājs.

 

K.Vents, LRF prezidents: “Mārtiņš Straume Latvijas regbijā ir visiem zināms. Ilgus gadus bijis palīgs izlases galvenajiem treneriem. Jau 2022/2023 gada sezonā uzrunāju Mārtiņu pievienoties kā palīgam Latvijas izlasei. Tajā brīdī varēja redzēt un sajust, ka ir ambīcijas, bet būtiski atšķiras redzējums regbija spēlei ar galveno treneri Kristapu Staņu.

 

Pēdējie divi trīs gadi ir bijuši ļoti izaicinoši Latvijas izlases lielajai izlasei un viss sākās ar Covid, kad kaut ko bijām spēlējuši, tad pārtraukums, tad atkal spēles, tad pārtraukta sezona, tad no izlases vadīšanas atteicās angļu speciālists Gary Walker, jo nevarēja apvienot ar būšanu klātienē Latvijā.

 

Tāpēc no savas puses es visu pirms vēlos izteikt trenerim Kristapam Staņam lielu pateicību par to, ka viņš uzņēmās vadīt kā galvenais treneris izlasi un strādāt kopā ar mani pie izlases kultūras maiņas, pie jauniem mērķiem, bet apstākļi bija ļoti grūti un neviens cits nebija gatavs to darīt. Visiem tikai bija viedoklis par to, kā vajag darīt. Tāpēc vienmēr saku, atnāc un izdari labāk pirms kādu kritizēt.

 

Kā vajag laikam mēs visi zinām, bet to kas nāk un izdara ir tikai retais. Bija process, bija izmaiņas, bija kļūdas, bet bija arī vērā ņemamas lietas – pārliecinoša spēle un uzvara pret Luksemburgu, sīksta spēle pret Zviedriju, divi zaudējumi pret spēcīgo Čehiju, bet kuros spēlētāji ticēja, ka varam pret viņiem spēlēt un arī spēlējām. Atceltas spēles pret Moldovu un Luksemburgu. Daugavas stadiona atmosfēra, izlases ģērbtuves, izlases jaunais tēls un spēlētāju attieksmes maiņa. Pēdējo sekunžu uzvara izbraukumā pret Ungāriju. Tāpēc visu cieņu trenerim un kolektīvam, kuri tam visam izgāja cauri kopā, plecu pie pleca.      

 

Šogad mainījās Eiropas Regbija federācijas sacensību grupas un izspēles kārtība, pretinieki, ceļš uz augstāku divīziju. Tagad sācies jauns posms un vēlējāmies, lai ir arī jauni izaicinājumi, jauna motivācija sasniegt augstāku līmeni.

 

Tika domāts par ārzemju speciālistiem, bet šobrīd uzskatu, ka mums ir jādod iespējas latviešu treneriem, kam seko pareizi organizēta treneru profesionālā izaugsme, konsultantu un speciālistu piesaiste,  jo to treneru mums ir Latvijā palicis tik maz, ka tas jau paliek katastrofāli, apzinoties to, ka jebkurš sports, jebkurš pulciņš sākas ar treneri, ar pasniedzēju, ar pedagogu, bet ja to mums nav, tad nebūs arī ne spēlētāju, ne komandu, ne arī klubu.

 

Papildinot, liels prieks un gandarījums, ka Kristaps Staņa aktīvi organizē LRF Treneru izglītības komisiju, kur šogad jau es spēruši milzīgu soli uz priekšu, bijuši gan starptautiski kursi Latvijā, gan mūsu speciālisti devušies uz ārzemēm kvalifikācijas celšanā un saņēmuši Wold Rugby gan “educator” līmeni, gan Level 3 treneru sertifikātus.

 

Par trenera palīgiem izvēlēti Viktors Silvoniks un Jean-Baptiste Bruzulier.

 

Palīgi Viktors Silvoniks un Jean Baptiste – Bruzulier (Latvijas Regbijs 7 izlases galvenais treneris) nav izvēlēti nejauši. Viktors Silvoniks jau iepriekš izlases kontekstā strādājis kopā ar Mārtiņu Straumi un viņiem ir laba kopdarbība un sapratne par spēles modeli, par regbija lietām kuras vēlamies redzēt izlasē.

 

Jean Baptiste Bruzulier tiku uzrunājis, jo redzu kādas pozitīvas izmaiņas notika R7 izlasē. Bet runājot ar treneri redzu un zinu, ka viņa personīgas mērķis ir šobrīd pārstāvēt Latvijas izlasi un uzvilkt Latvijas izlases kreklu un kopā ar spēlētājiem, kurus viņš vadīja R7 izlasē, vēlas izbaudītu spēlēšanu kopā vēl kā spēlētājam, pirms pielikt punktu savai spēlētāja profesionālā karjerai. Tāpēc vienojāmies, ka šis ir maksimāli efektīvi jāizmanto, lai varam turpināt visas labās iesāktās lietas, kuras mēs kopīgi mainām Latvijas regbijā gan no iekšienes, gan no visiem ārpuses.

 

Mums visiem kopā ir jāsaprot, ka tikai kopā mēs varam izkustināt šo vezumu no vietas, lai Latvijas regbija kvalitāte augtu gadu no gada gan klubu līmenī, gan izlases līmenī, gan katra spēlētāja meistarībā, sākot no U10 vecuma grupas līdz U18 izlasei un no sieviešu regbija līdz vīriešu klasiskajam regbijam.”

 

Novēlām enerģiju un pozitīvu attieksmi treneriem un katram Latvijas regbistam!

 

 

Tuvākajā laikā sekos intervija ar Mārtiņu Straumi par viņa vīziju, mērķiem un uzdevumiem, kurus sev izvirzīt un censties sasniegt.