Licencēt spēlētāju

Latvijas sieviešu regbija-15 izlase piekāpjas Somijai

Latvijas sieviešu regbija-15 izlase piekāpjas Somijai
26-10-2023

Latvijas sieviešu regbija valstsvienība sestdien Helsinkos pārbaudes spēlē piekāpās mājiniecēm. Latvija cieta zaudējumu ar 7:41 (0:15).

 

Pirmajā puslaikā somietes trīs reiz nogādāja bumbu Latvijas ieskaites laukumā. Realizācijas sitieni gan nebija precīzi. Otrā puslaikā ievadā mājinieces vēlreiz piezemēja bumbu un iesita realizācijas sitienu, bet vēlāk panāca 27:0 pārsvaru.

 

81.minūtē bumbu pārķēra komandas kapteine Sandra Lihovida un ar skrējienu pāri gandrīz visam laukumam piezemēja bumbu mājinieču ieskaites laukuma vidū, kas deva ērtu realizācijas sitienu Elīnai Švāgerei, kura iespēju izmantoja. Līdz cīņas beigām somietes guva vēl 12 punktus, divreiz piezemējot bumbu Latvijas ieskaites laukumā.

 

Latvijas sieviešu izlasei tā bija otrā starptautiskā spēle, pirmajā 2014. gadā aizvadot draudzības spēli ar Lietuvas valstsvienību. Sieviešu regbija valstsvienības galvenais treneris ir AJ De Carvalho Abreu.

 

 

Latvijas Regbija federācijas prezidenta, Kārļa Venta, komentāri par spēli:

 

‘’Ir liels gandarījums, ka sievietes uzdrošinājās izmēģināt spēkus regbijā-15 un iesaistīt tās spēlētājas, kurām regbijs-7 nav pamata sacensības.

 

Kā arī ir gandarījums, ka spēles pirmais puslaiks pagāja sīvā un intensīvā cīņā, kas parāda mūsu komandas nākotnes potenciālu. Arī treneris izdarīja fantastisku darbu īsā laika periodā sagatavojot sievietes regbijam-15, kas to iepriekš nebija spēlējušas.  

 

Paldies trenerim, spēlētājām un visiem iesaistītājiem, kas paši uzņēmās šo iniciatīvu un visu noorganizēja, lai spēle varētu īstenoties.’’

 

 

Latvijas sieviešu izlases trenera regbijā-15, AJ De Carvalho Abreu, komentāri:

 

‘’Spēle aizritēja labāk nekā gaidīts, uzbrucēji ļoti labi cīnījās laukumos (grupu cīņās un autu izspēlēs), mūsu raku ātrums bija nedaudz lēns, lai izmantotu radītās iespējas, un mūsu aizmugures līnija spēles gaitā kļuva labāka.

 

Kopumā mūsu dāmām tā bija laba pirmā spēle.

 

Rezultāts mums kā komandai vienmēr būs svarīgs, tomēr mazāk nekā 50 punktu noturēšana uz tablo pret komandu, kas WR sarakstā ieņem 38. vietu, mums labi parāda, kādā līmenī mums arī jābūt, lai konkurētu nākotnē.

 

Mums ir lieliska attieksme un darba kultūra komandā. Pēc spēles dāmas jautāja, vai mēs varētu spēlēt vairāk R15 spēļu

 

Lielākā mācība mums kā komandai - mums ir nepieciešams vairāk laika R15 pasaulē, lai dāmas varētu gūt lielāku pieredzi un uzlabot sagatavotības līmeni.’’

 

 

Latvijas sieviešu izlases kapteine regbijā-15, Sandras Lihovidas, komentāri par spēli:

 

‘’Liels prieks, ka mums beidzot, pēc vairāku gadu pārtraukuma, tika dota iespēja trenēties un spēlēt klasisko regbiju.

 

Septembra vidū noslēdzām sieviešu regbija - 7 sezonu, līdz ar to uzreiz nācās “pārslēgties” uz regbiju - 15, kas daudzām spēlētājām bija kas jauns. Uzskatu, ka salīdzinoši īsā laika posmā treneriem izdevās mūs ļoti labi sagatavot.

 

Zinājām, ka somietes būs izteiktas favorītes, taču tas ne mirkli mūs nebiedēja. Spēlēs laikā neatdevām viņām nevienu laukuma metru bez cīņas. Diemžēl pieredzes trūkuma dēļ pieļāvām kļūdas, kas sekmēja pretinieču piezemējumus, bet zinu, ka visas spēlēs garumā uzlabojām savu sniegumu, mācījāmies, guvām pārliecību. Arī somietes pēc spēles atzinīgi vērtēja mūsu sniegumu un atzina, ka spēle nebija viegla.

 

Esam izveidojušas ļoti draudzīgu mikroklimatu komandā, kas ļauj debitantēm drošāk iesaistīties un justies komandā. ‘’

 

 

Latvijas sieviešu izlases vice-kapteine regbijā-15, Emijas Verčinskas, komentāri par spēli:

 

‘’Spēle bija kā daļa no apgūšanas procesa, jo pirmo reizi izjutām pretestību grupas cīņā, kas mums labi sanāca, un izdevās arī pārstumt Somijas izlases meitenes. Autos arī spējām konkurēt par bumbu. Noteikti jāpiestrādā pie aizsardzības un asāka, ātrāka uzbrukuma, bet ņemot vērā, ka šī bija tāda taustāma spēle, turējāmies cienīgi pretī Somijas izlasei.

 

Gatavojoties spēlei treniņos valdīja laba atmosfēra, meitenes regulāri apmeklēja treniņus un bija laba atdeve, nevarējām sagaidīt spēlēt R15, protams bija arī daudz domu un bažu kā kopumā izvārtīsies spēle, jo nekad nav spēlēts R15 ārpus Latvijas izlases sastāvā. Bet pēc spēles sapratām, ka tas ir interesantāk par R7 un mūsos iedegās lielāka vēlme turpināt trenēties un spēlēt R15.

 

Īpašu paldies vēlamies teikt Sirsniņu ģimenei, kuri ieguldīja savu laiku un resursus, lai palīdzēto organizatoriskajos jautājumos, kā arī mēs justu un dzirdētu atbalstu no laukuma malas.’’

 

 

Latvijas sieviešu izlases spēlētājas regbijā-15 un LRF sieviešu komisijas pārstāves, Zanes Sirsniņas-Kukaines, komentāri par spēli:

 

‘’Mūsu veiksmes stāsts ir Anglijas, Skotijas un Velsas apvienošanās vienā komandā, kas pavēra Latvijas sieviešu R7 izlasei iespēju startēt Trophy divīzijā.

 

Uzzinot un saprotot, ka tā mums ir vienreizēja iespēja, nopietni piegājām treniņu procesam, lai sasniegtu mērķi un rezultātus.

 

Mūsu "iznāciens" R7 Trophy divīzijā bija pārsteigums daudzām pretinieču komandām. Latvijas meitenes fiziski un mentāli bija gatavas cīnīties, kā pierādījums tam bija uzvara pār Norvēģiju, kura pēc reitinga bija izlikta, kā otrā, spēcīgākā komanda aiz Turcijas.

 

Kā pārsteiguma lavīna pēc Trophy divīzijas spēlēm, mums nāca piedāvājumi piedalīties dažādos starptautiskos turnīros. Visaizraujošākais piedāvājums mums bija no Somijas valstsvienības, kura uzaicināja mūs piedalīties jaunā izaicinājumā – Regbijs 15. Meitenes ar lielu azartu gribēja mēģināt spēlēt un mums izdevās! 

 

Liels paldies treneriem AJ De Carvalho Abreu un Ģirtam Sirsniņam, kuri palīdzēja šo sapni piepildīt! Paldies mūsu dakterītei Agnesei Rekēvičai, kas dzīvoja līdzi un rūpējās par mums visa šī sagatavošanās posma garumā!

 

Šis bija labs izaicinājums, pēc spēles emocijas dominēja un vēl jo projām nav rimušās!’’

 

 

Izmantotie resursi:

 https://sportacentrs.com/