Licencēt spēlētāju

Latvijas U13 puišu izlase godam debitē Eiropā lielākajā jauniešu turnīrā

Latvijas U13 puišu izlase godam debitē Eiropā lielākajā jauniešu turnīrā
12-04-2024

Aprīļa pirmajā nedēļā Latvijas U13 puišu izlase startēja Portugal Youth Rugby Festival turnīrā Lisabonā. Latvijas izlasi pārstāvēja 17 spēlētāji no teju visiem Latvijas jauniešu klubiem, kuri vietu sastāvā izcīnīja, pierādot sevi treniņos brīvdienu rītos sešas nedēļas nogales pēc kārtas. Komandu startam gatavoja galvenais treneris Viktors Silvoniks, viņam asistēja Mārtiņš Straume, bet treniņu procesā savu brīvprātīgo artavu sniedza arī tādas ievērojamas Latvijas regbija personības kā Romāns Višņakovs, Armands Višņevskis, Juris Iesalnieks un Emīls Balodis.

 

Dalība tik prestižā turnīrā bija iespējama, pateicoties uzsāktajai sadarbībai ar Latvijas jaunatnes regbija ģenerālsponsoru uzņēmumu “Mapri Būve”. Viens no sadarbības mērķiem ir pavērt iespējas Latvijas jaunajiem regbistiem startēt prestižos ārvalstu turnīrus, komplektējot nacionālās izlases tajās vecuma grupās, kurās oficiālu Eiropas čempionātu vēl nav, taču jauniešu motivācijas un intereses saglabāšanai, kā arī pieredzes gūšanai, dalība augsta līmeņa ārvalstu turnīros ir vitāli nepieciešama. Jāatzīmē, ka pērnā gada Latvijas jaunatnes čempionātā pati masveidīgākā bija U12 vecuma grupa, tāpēc starts Portugālē tieši U13 vecuma grupā ir loģisks turpinājums pozitīvās tendences sekmēšanai.

 

Portugālē Latvijas izlase aizvadīja piecas spēles. Tajās tika izcīnītas divas uzvaras, vienreiz spēlēts neizšķirti un piedzīvoti divi zaudējumi, kas kopvērtējumā atnesa 12. vietu 27 komandu konkurencē. Gūta nebijusi pieredze: spēlēts augsta līmeņa turnīrā, nacionālās izlases formātā, pilnu tribīņu priekšā, Latvijas līdzjutēju klātbūtnē, dzīvojot dažu minūšu gājiena attālumā no okeāna. Daļa komandas pirmo reizi lidoja ar lidmašīnu. Turklāt atpakaļceļā puišu vecāki bija sarūpējušies par izcilu sagaidīšanu lidostā.

 

Latvijas Regbija federācija izsaka pateicību Latvijas jaunatnes regbija ģenerālsponsoram “Mapri Būve” par radīto iespēju, visu jaunatnes klubu treneriem par entuziasmu un ieguldīto darbu ikdienā, kā arī fotogrāfam Valdim Kauliņam par brīvprātīgo iesaisti komandas sagatavošanās cikla atspoguļošanā.

 

Latvijas izlases sastāvs:

Klāvs Bērziņš, Kristians Kārlis Ceļmillers, Olivers Cīrulis, Gustavs Židelis (visi “RK Mītava”), Elias Bankovskis, Gustavs Mitrevics, Gatis Škļajevs (visi “Rīgas Katoļu ģimnāzija”), Gustavs Rudiks, Ansis Stanguts, Andris Valdis Strautmanis (visi “RK Baldone”), Miķelis Cepurītis, Kārlis Fricis Venckus (abi “RK Livonia”), Niks Daniels Gražinskis, Rūdis Rusānovs, Roberts Meija (visi “RK Eleja”), Boriss Locovs (“Rīgas Regbija klubs”), Savva Vasiļjevs ("RK Jūŗmala").

 

Komandas galvenais treneris: Viktors Silvoniks

 

Komandas ārsts un fizioterapeits: Kaspars Jakušs

 

Komandas menedžeris: Raimonds Rudzāts