Licencēt spēlētāju

Latvijas U18 regbija XV izlase atbildes spēlē atzīst Lietuvas jauniešu pārākumu

Latvijas U18 regbija XV izlase atbildes spēlē atzīst Lietuvas jauniešu pārākumu
14-11-2023

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 12.novembrī, pārrobežu Eiropas Regbija federācijas sadarbības programmas ietvaros Latvijas U18 regbija XV jauniešu izlase aizvadīja otro pārbaudes spēli ar Lietuvas jauniešiem. Lai arī pirmajā spēlē spēli uzvarējām (36:32), šoreiz tika atzīts lietuviešu pārsvars ar rezultātu 55:10 

 

Piezemējumus otrajā pārbaudes spēlē Latvijas izlasē guva Dāvids Židelis (RK Mītava) un Jānis Cepurītis (RFC Livonia)

 

Latvijas U18 regbija-15 izlasi treneru kolektīvs: Kristaps Staņa, Roberts Bondarenko un Uldis Bautris.

 

Šajā spēlē komandu vadīja Uldis Bautris un Roberts Bondarenko, jo treneris Kristaps Staņa bija devies uz Eiropas regbija un Pasaules regbija federācijas mācībām Prāgā (Čehija).

 

Roberts Bondarenko, Latvijas U18 regbija-15 izlases galvenā trenera palīgs:

 

‘’Zinājām, ka lietuvieši vēlēsies atspēlēties par zaudējumu Baldonē, līdz ar to bijām gatavi tam, ka viņi nu jau šoreiz savāks stiprāko sastāvu no visiem saviem pieejamajiem spēlētājiem uz doto brīdi.

 

Es pievienojos izlasei tikai uz beigu posmu un pirmo spēli vēroju tikai ierakstā, līdz ar to pilnīgu analīzi veikt nevarēju. No spēlētāju teiktā vadoties, Kauņā pret mums spēlēja jaunieši, kuri Baldonē vispār nebija. Kopumā izdevās izpildīt treneru (Ulda Bautra, Kristapa Staņas) norādījumus, proti, uzlabot cīņu un veidot uzbrukumus ar uzbrucējiem pa fāzēm.

 

Uz spēles rezultātu varētu skatīties no divām pusēm, pats rezultāts kā tāds ir ļoti nepatīkams mums, bet ir savi pozitīvie aspekti, tādi kā: 1.Izdevās iespēlēt 10 jaunus spēlētājus, daudziem no viņiem bija pirmā pieredze R15.  2.Izdevās uzlabot spēli ar uzbrucējiem, nostabilizēt grupu cīņu. 3. Aizsargi pieturējās pie spēles plāna, mēģināja veidot pārsvaru, spēlējot plaši vai izmantojot izspēles ar kāju. 4. Topošajai U18 izlasei paliek daudz jaunieši no šī sastāva, kuri jau ir ieguvuši lielisku spēles pieredzi.

 

Noskaņojums izlasē bija labs un azartisks, zēni gribēja spēlēt un katrs darīja tik cik viņa iespējas to atļāva, tā aug pieredze un tas ne vienmēr notiek caur uzvarām. Protams, ka zēniem vēl daudz jāstrādā pie iekšējās komandas komunikācijas, emociju kontroles, to nevar izdarīt 10 treniņos. Pietam, liela spēlētāju rotācija ietekmē kopējo atmosfēru komandā, visi nespēja labi savā starpā iepazīties. 

 

Man bija prieks palīdzēt pēc galvenā trenera Kristapa Staņas uzaicinājuma. Tik cik varēju dot savu pienesumu, centos to izdarīt. Protams, arī man kā trenerim nav patīkami zaudēt. Tā bija lieliska pieredze arī man, ieguvu iespēju paskatīties uz savu darbu no malas un pats svarīgākais, ka atkal bija iespēja pievērsties regbijam-15, kas man ir daudz tuvāks un patīkamāks kā olimpiskais regbija 7 paveids.

 

Paldies LRF par iespēju, paldies trenerim Kristapam Staņam par uzaicinājumu. Bija prieks gūt pieredzi no Ulda Bautra un Kristapa Staņas. Manuprāt, ļoti veiksmīgs projekta sākums, cerams, ka turpinājums arī sekos.

 

Ceru, ka Kārlim Ventam un LRF kopumā neaptrūksies iedvesma un entuziasms, lai šo projektu turpinātu arī 2024. gadā, ceru, ka atradīs resursus un zēni turpinās spēlēt R15. 

 

Šobrīd, šī izlase RXV un R7 izlases ir lieliska motivācija jauniešiem, lai vēl vairāk strādātu un ieguldītos regbijā, kas neapšaubāmi pēc gadiem trijiem var nest lieliskus rezultātus.‘’

 

Dāvids Židelis, Latvijas U18 regbija-15 izlases kapteinis un Latvijas regbijs-15 vīriešu izlases spēlētājs:

 

‘’Spēle izvērsās daudz savādāk nekā iepriekšējajā reizē, Lietuvas izlase uzlika labāku sastāvu un paradīja, ko viņi var. Redzējām vairākus spēlētājus, kuri jau sezonu ir nospēlējuši gan Baltijas Top Līgas komandās, gan Baltijas Regbija čempionātā. Starpība bija jūtama.

 

Spēles rezultāts bija viduvējs, komandai ļoti piekliboja aizsardzība un ātrums, bet uzlabojās cīņa un kopdarbība. Kā arī tika dota iespēja spēlētājiem ar mazāk pieredzi uzspēlēt regbiju Latvijas izlasē.

 

Noskaņojums bija labs, visi bija gatavi spēlēt līdz galam neskatoties uz rezultātu.

 

Vajag strādāt pie fiziskās sagatavotības un pie aizsardzības, spēlētājiem būtu nepieciešams vēl izprast regbiju-15 un kā tas tiek spēlēts.

 

Mums kā komandai ir vēl daudz ko uzlabot, bet priekš pirmās reizes, spēlējot regbiju-15 U18 sastāvā, nebija tik slikti. Prieks par komandas biedriem, ka viņi salīdzinoši īsā laikā paveica lielu darbu. Paldies treneriem par treniņiem un iespēju spēlēt izlasē.‘’

 

Kārlis Vents, LRF prezidents:

 

“Rezultāts likumsakarīgs, bet kā teicu puišiem pēc spēles kopvērtējumā ir 1:1. Šoreiz lietuvieši nopietni piegāja spēlei, jo pēc pirmās spēles zinu, ka viņu treneri “dabūja pa asti” no vadības. 

 

Bet stāsts nav par lietuviešiem, bet gan par latviešu puikā kuriem ir jāspēlē regbijs 15. Ikdienā redzam, ka spēlējot “ātro regbiju 7” mēs zaudējam labus puišus, kuri mūsu sportā ir pat svarīgāki par ‘’fiksajiem’’, mēs zaudējam uzbrucējus, tā sauktos “smagos spēlētājus”. Mums lielajā izlasē nav kam spēlēt pirmajā līnijā un turamies uz pašaizliedzīgiem veterāniem. Mums ir jāatrod visi iespējamie resursi un jāspēlē klasiskais regbijs, tikai tad mums klubos būs jauni spēlētāji un spēlētāju maiņa, konkurence. 

 

Mums ir jāatgriežas pie klasiskā regbija kā regbija pamatvērtības. Pagājušo gadu aizsākām ar lietuviešiem U16 projektu regbijā 15, šogad lietuvieši piedāvāja U18. Tagad sākam domāt kā to turpināt. Idejas ir, tad nu starpsezonā saliksim visu pa plauktiņiem un tas jārealizē. 

 

Paldies treneriem Kristapam Staņam, Uldim Bautrim un Robertam Bondarenko, kuri brīžiem varēja just, ka katra trenera redzējums atšķiras, bet katrs no sevis vēlas iedot maksimumu, lai mūsu jaunatne kļūst labāka. Paldies viņiem par uzņemšanos, jo 10 treniņos iemācīt, skaidrs, ka visu nevar, bet daudzas pamatlietas izdarījām un puikas saprata. Tas arī ir pats svarīgākais. 

 

Puišiem paldies par cīņas garu no sākuma līdz spēles beigām, neskatoties uz to, ka spēles laikā gāja smagi, bet es uzskatu, ka šajā spēlē viņi iemācījās daudz vairāk nekā tajā ko uzvarēja. 

 

Vēlos arī izcelt un uzteikt komandas kapteini Dāvidu Žideli, kurš dienu iepriekš spēlēja pieaugušo izlases sastāvā spēlē pret Norvēģiju, ka viņš tieši kā komandas līderis uzņēmās atbildību un brauca kopā ar komandu un nospēlēja visu spēli, rādot saviem komandas biedriem piemēru un pārliecību spēlējot kopā ar viņiem.“  

 

Latvijas jauniešu izlases sastāvs:

 

Alberts Spilva (Lāči), Ulvis Bojarunas (Baldone), Artūrs Unaņjans (Livonia), Mihaels Beikulis (Eži), Toms Bobrovskis (Eži), Dāvis Juškus (Livonia), Reinis Keiselis (Baldone), Rihards Pluškevics (Jelgava), Dāvids Židelis (Jelgava) “C”, Roberts Pluškevics (Jelgava), Ruslans Sosnars (Livonia), Jānis Cepurītis (Livonia), Rodrigo Ozoliņš (Baldone), Gļebs Vorobjovs (Livonia), Marsels Župerka (Livonia), Toms Auziņš (Lāči), Kristiāns Telešņikovs (Baldone), Tomass Niklāvs (Baldone), Kristaps Vimba (Eži), Roberts Blūms (Jelgava), Agriāns Volkovs (Lāči), Ervīns Zukulis (Eleja), Markuss Airošus (Eži), Roberts Neilands (Jelgava), Roberts Sams (Lāči), Deniss Belovs (Lāči), Ivars Panteļejevs (Eži), Miks Drošprāts (Eleja).