Licencēt spēlētāju

Latvijas U18 regbija XV jauniešu izlase aizvada paraugtreniņu kopā ar Graham Smith

Latvijas U18 regbija XV jauniešu izlase aizvada paraugtreniņu kopā ar Graham Smith
07-11-2023

Pārrobežu sadarbības programmas ietvaros Latvijas U18 regbija XV jauniešu izlase aizvada divas pārbaudes spēles ar Lietuvas jauniešiem. Izlases formāta treniņu cikla ietvaros tika organizēts paraugtreniņš, ko vadīja izlases galvenais treneris, Kristaps Staņa, un trenera asistents, Roberts Bondarenko, pieaicinot Graham Smith, kurš treniņa noslēgumā novadīja komandai meistarklasi.

Latvijas izlases treneriem šī bija arī daļa no viņu World Rugby Coaching level 3 apmācību programmas. Graham Smith tika pieaicināts vērtēt mūsu treneru darbu un vienlaikus palīdzēt sagatavot spēlētājus atlikušajai pārbaudes spēlei, kas norisināsies 12. Novembrī plkst. 14:00, Kauņā.

Kristaps Staņa, Latvijas U18 regbija-15 izlases treneris:

‘’Pārrobežu sadarbības projekts mums sācies veiksmīgi. Uzvarēta pirmā spēle mājās, Baldonē (36-32). Regbijs- 15 atšķiras no regbija- 7 un daudz darba jāvelta, lai spēlētāji adaptētos pie jaunas izpratnes. Jaunieši iegulda milzīgu darbu un ziedo pat savas brīvdienas, lai pārstāvētu Latviju starptautiski un sagatavotos spēlēm. Paldies spēlētājiem un viņu ģimenēm, draugiem, par to, ka viņi investē sevi un savu laiku.

Šī ir lieliska, talantīga Latvijas regbija paaudze un mums jāpiedāvā viņiem šādas iespējas. U18 programmai paredzama laba nākotne, arī Zviedrijā ir izrādījusi interesi par pārbaudes spēlēm un Rugby Europe reģionālā sadarbība var pārvērsties par nozīmīgu attīstības programmu.

World Rugby Coaching level 3 apmācību kurss ir garš process un mēs ar Robertu esam sākuma posmā. Paldies Graham Smith, ka mēroja garo ceļu, lai svētdienas dienā palīdzētu mums ar klātienes darba novērtējumu. Gaidīsim viņa piezīmes un turpināsim pilnveidoties.’’

 

Roberts Bondarenko, Latvijas U18 regbija-15 izlases trenera palīgs:

 

''Paldies Graham Smith par šo meistarklasi, bija ļoti noderīgi un interesanti klausīties, paldies par iespēju pilnveidoties un iemācīties kaut ko jaunu. Prieks, ka pa maziem solīšiem ejam mērķa virzienā un tuvojamies Level3 sertifikācijas iegūšanā.''