Licencēt spēlētāju

Latvijas vīriešu regbija-15 izlase pārliecinoši uzvar Norvēģiju

Latvijas vīriešu regbija-15 izlase pārliecinoši uzvar Norvēģiju
14-11-2023

Latvijas vīriešu regbija izlase sestdien, Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā Eiropas čempionāta Konferences divīzijas regbija spēlē izcīnīja pārliecinošu panākumu, uzvarot ar 53:8 (29:0) Norvēģijas valstsvienību.

 

Spēles sākums izvērtās ļoti veiksmīgs Latvijas regbija izlasei, sekoja divi ātri piezemējumi no Emīla Cēbura un Emīla Baloža, kā arī divi precīzi realizācijas sitieni no Valērija Runco un rezultāts jau 14-0 Latvijas labā. Pirmajā puslaikā mūsu izlase pie sasniegtā neapstājās un izdarīja vēl 3 piezemējumus atkārtoti Emīls Cēburs, tad Janeks Taškāns un atkārtoti Emīls Balodis, šoreiz gan neviena no realizācijām nebija precīza, tāpēc noslēdzot pirmo puslaiku ar rezultātu 29-0.

 

Otrais puslaiks viss ritēja kā iepriekš un Latvijas izlase vēl četras reizes piezemēja bumbu norvēģu ieskaites laukumā, divas reizes pa malu  aizmuka Agris Apkalns, pēc elegantas izspēles bumbu vārtiem tieši pa vidu piezemēja Matīss Zicāns un “saldajā ēdienā” piezemējumu guva jelgavnieks  Dāvids Židelis, kurš no gaisa noķēra fantastiski precīzu Ruslana Kotļeva piespēli ar kāju. Pēc visiem piezemējumiem otrajā puslaikā gūti divi sekmīgi realizācijas sitieni Valērija Runco kontā.

 

Tiesa gan, ka Norvēģijas izlase veiksmīgi izmantoja sodu, veicot veiksmīgu soda sitienu, kas rezultējās pēcāk ātri izspēlējot bumbu no auta arī deva komandas pirmo piezemējumu. 

 

Latvijas regbistu uzvara netika apšaubīta. Spēles iznākums 53-8.

 

Papildus vēlamies atzīmēt, ka Latvijas izlases spēlētājam Kristapam Ruško šī bija debijas spēle Latvijas izlasē.

 

Par spēles labāko spēlētāju Latvijas izlases sastāvā tika atzīts Ruslans Kotļevs, kurš aizvadīja izcilu spēli, lai arī neguva nevienu punktu, bet kā Nr.10 novadīja spēli nevainojami un ik pa brīdim rādot pasaules līmeņa precizitāti sitienos ar kāju.   

 

Latvijas izlases spēlētāju statistika šajā spēlē :

 

Ar šo spēli ir noslēdzies Latvijas regbija izlases rudens cikls un arī visa Latvijas regbija sezona kopumā, kura vēsturē paliks ar daudziem ļoti vērā ņemamiem sportiskajiem sasniegumiem (uzvarēts Rugby Europe Trophy otrais posms vīriešiem, kopvērtējumā 4.vieta, Latvijas Sieviešu regbijs 7 izlasei 6.vieta Trophy divīzijā, sudraba medaļa U18 Trophy divīzijā jauniešiem ar kvalifikāciju spēlēt Championship augstākajā Eiropas divīzijā, starp labākajām 12 Eiropas komandām, ar pirmo starptautisko spēli sievietēm regbijā 15, ar Baltijas Regbija čempionāta izveidi un arī atjaunoto U18 izlasi regbijā 15. Protams, bija arī dažas negācijas un viss nebija gludi, bet kopumā ar lielu plusa zīme Latvijas regbija attīstībai. 

 

To arī apliecināja ievērojamais skatītāju skaits Zemgales Olimpiskajā centrā, kad lielākā daļa tribīnes bija aizpildītas un mūsu izlases puiši sagādāja pozitīvas emocijas katram regbija atbalstītājam un entuziastam, kas deva ticību katram!    

 

Aplūkojot turnīra tabulu, Latvija ar desmit punktiem trīs spēlēm ir grupas līdere, tālāk seko Dānija ar sešiem punktiem divos mačos, Andorai ir pieci punkti, Somija izcīnījusi četrus punktus, kamēr Norvēģija, kurai šī bija pirmā spēle, nav tikusi pie punktiem.

Latvijas izlase pie zināmiem apstākļiem, finansējuma trūkums un līdz ar to tehniskais zaudējums pret Andoru, izcīnot maksimālo, šajā gadījumā, iespējamo punktu skaitu un noslēdzot rudens ciklu pirmajā vietā savā grupā. Tagad ir skaidri redzams komandu spēku samērs, līdz ar to Latvijas izlasei pavasarī savlaicīgi un atbildīgi jāgatavojas spēlei pret Dāniju, kas būs par pirmo vietu un dalību izslēgšanas spēlēs.    

 

 

Konferences divīzijā 17 izlases ir sadalītas četrās apakšgrupās, cīnoties par iespēju piedalīties pārspēlēs par nonākšanu pēc spēka otrajā līgā jeb Trofejas divīzijā, kurā cīnīsies sešas valstsvienības. Augstākajā divīzijā spēlē astoņas izlases.

 

Mārtiņš Straume, Latvijas vīriešu izlases galvenais treneris:

 

‘’Sākumā biju mazliet nervozs, īpaši pirmajās divās minūtēs līdz aizgāja piezemējumi. Jāsaka, ka mums pārliecība bija pat pārāk liela, tādēļ spēles vidū un otrā puslaika sākumā nespēlējām pēc mūsu spēles struktūras. Tas nozīmē, ka rezultāts būtu bijis vēl lielāks. Kopumā ņemot liels paldies vīriem par spēli aizsardzībā un par to, ka piezemējumi tika gūti pēc treniņos izstrādātām kombinācijām gan ar uzbrucējiem, gan ar aizsargiem spēlējot plaši.

 

Noteikti nebija gaidīta tik viegla spēle, skatoties kā Norvēģijas izlase bija spēlēja pret Somiju un Andoru gada sākumā. Šeit gan jāņem vērā, ka viņiem katrā spēlē mainās sastāvs. Daudz ietekmēja arī tas, ka mēs veiksmīgi dabūjām viņu bumbas, jo ar bumbu ir daudz vieglāk spēlēt nekā bez tās. Mūsu uzbrucēji dominēja cīņas izspēlēs, kad praktiski katru otro reizi norvēģi pārkāpa noteikumus, jo nebija spējīgi turēties pretim.

 

Viennozīmīgi jāsaka, ka nospēlējām labāk kā pret Somiju, jo puiši ir vairāk saspēlējušies un nepielaida iepriekšējas kļūdas.

 

Mūsu mērķis pavasarī uzvarēt Dānijas izlasi, iekļūt izslēgšanas spēlēs un sasniegt Trofejas divīziju. Tagad esam izpildījuši visu, kas bija mūsu iespējās. Divas uzvaras, divi bonusa punkti, nedodot nevienu bonusu pretinieku komandām un pirmā vieta apakšgrupā.   

 

Mēs vēlamies parādīt, ka esam spēcīgāka izlase nekā par mums daudzi domā. Prieks par puišiem, kuri atsaucās aicinājumam pārstāvēt Latvijas izlasi, velta savu brīvo laiku un aktīvi strādā treniņos.’’

 

Elmārs Šefanovskis, Latvijas vīriešu izlases kapteinis:

 

‘’Spēle izvērtās pēc mūsu plāna, ņemot vērā pretinieka spēka līmeni. Bija spēles nogriežņi, kad mūsu spēlētāji vairāk paši individuāli vēlējās veikt piezemējumus, tā teikt atzīmēties statistikas ailītēs, kas pamainīja spēles struktūru, bet diezgan ātri savācāmies un turpinājām īstenot spēles plānu. Bija daudz labas izspēles, spēles ar kāju un individuālie “reidi”, kas rezultējās piezemējumos. Nospēlējām kā komanda un pēc trenera dotajiem norādījumiem, līdz ar to arī rezultāts likumsakarīgs.

 

Spēlē palīdzēja arī mūsu augstāka individuālā meistarība un fiziskā sagatavotība. No malas skatoties norvēģi izskatījās diezgan lieli un spēcīgi, bet spēles gaitā tas nebija jūtams. Mēs tomēr bijām favorīti, ko arī apliecinājām laukumā. Palīdzēja arī tas, ka bijām jau vienu spēli kopā aizvadījuši pret Somiju, kurā lai arī sākums bija “nelabs”, sapratām ko varam un ka vajag, Katrs izdarīja savu darbiņi savu iespēju robežās, kas arī mums deva divas pārliecinošas uzvaras. 

 

Bija prieks noslēgt sezonu uz pozitīvas nots un jāsāk jau gatavoties pamazām nākamajai sezonai! Kopumā mums šogad ļoti spilgta un pozitīvām emocijām bagāta regbija sezona! 

 

Paldies visiem atbalstītajiem un mūsu ģimenēm!

 

Novēlu visiem šajā Latvijas Valsts svētku nedēļā- : “Saules Mūžu Latvijai! Mēs esam Latvija!’’