Licencēt spēlētāju

Latvijas vīriešu regbija-15 izlase uzvar Somiju

Latvijas vīriešu regbija-15 izlase uzvar Somiju
25-10-2023

Latvijas vīriešu regbija izlase sestdien Helsinkos Eiropas čempionāta Konferences divīzijas pirmajā mačā izcīnīja panākumu. Latvijas izlase A grupas mačā ar 46:17 (19:10) uzvarēja Somiju.

 

Pirmajā puslaikā pirmie divi piezemējumi padevās Somijas regbistiem, taču Latvijas vīriešu izlase pēc tam, kad nonāca iedzinējos ar 0:10, guva 19 punktus pēc kārtas un puslaika pārtraukumā devās ar +9.

 

Otro puslaiku Latvijas izlase sāka ar diviem piezemējumiem, palielinot pārsvaru līdz 19 punktiem, un nosargāja pārsvaru līdz spēles beigām.

 

Eiropas čempionāta Konferences divīzijas A grupā Latvijas izlases pretinieki būs arī Andoras, Dānijas un Norvēģijas regbisti. 4.novembrī Latvijas vīriešu regbija izlase viesosies pie Andoras, 11.novembrī mājās uzņems Norvēģiju un 20.aprīlī savā laukumā cīnīsies ar Dāniju.

 

Konferences divīzijā 17 izlases sadalītas četrās apakšgrupās, cīnoties par iespēju spēlēt pārspēlēs par nonākšanu pēc spēka otrajā līmenī jeb Trofejas divīzijā, kurā cīnīsies sešas valstsvienības. Augstākajā divīzijā spēlē astoņas izlases.

 

Latvijas vīriešu regbija-15 izlasi vada Mārtiņš Straume, kuram palīdz Viktors Silvoniks un Jean Baptiste Bruzulier.

 

Latvijas izlases izvirzītais mača labākais spēlētājs bija Gundars Grieķis.

 

Somijas izlases izvirzītais mača labākais spēlētājs bija Elmārs Šefanovskis.

 

Latvijas vīriešu izlases trenera regbijā-15,Mārtiņa Straumes, komentāri par spēli:

 

‘’ Sākums bija nervozs, jo šādā sastāvā nebijām spēlējuši. Pārtraukumā izrunājām kļūdas, kuras pieļāvām, un tās ierobežojot otro puslaiku jau aizvadījām pārliecinoši.

 

Spēles rezultāts vērtēju kā labu, atbilstošu spēles ritējumam. Bija gan darba piezemējumi, gan izmantotas tika aizsardzības kļūdas, no kurām tika gūti piezemējumi.

 

Komandā noskaņojams bija lielisks un draudzīgs. Viens par visiem visi par vienu!

 

Iegūtas atziņas -  pie daudz lietām vēl jāpiestrādā, bet kopumā bija laba atdeve un lielisks cīņas spars.‘’

 

Latvijas Regbija federācijas prezidenta, Kārļa Venta, komentāri par spēli:

 

Mēs uz spēli gājām zinot, ka esam favorīti un izsēti kā pirmā komanda šajā apakšgrupā. Mūsu regbija kvalitāte ir salīdzinoši labāka vīru dēļ, kas spēlē Baltijas Top līgā un Baltijas Regbija čempionātā. Kā arī mums ir Trophy līmeņu spēļu pieredze regbijā-7 vieglajiem spēlētājiem.

 

Tai pašā laikā mums ir jābūt piesardzīgiem pret somiem, skatoties reizē gan uz nelielu konkurenci, gan arī potenciālo sadarbību. Viņiem pašreiz ir izveidojušās jau 3 dažādu līmeņu čempionāti un līgas, kurās sāks spēlēt daudz jaunu klubu un spēlētāju.‘’

 

Latvijas vīriešu izlases kapteiņa regbijā-15, Elmāra Šefanovska, komentāri par spēli:

 

‘’Braucot uz Somiju komandas noskaņojums bija labs, jo zinājām gaidāmo pretinieku un viņa spēles meistarības līmeni.

 

Spēles sākumā pirmās 10-15 minūtes negāja pēc mūsu vēlamā spēles stila ar daudz kļūdām aizsardzībā. Tādēļ pretinieks varēja diezgan brīvi spēlēt ar bumbu un attiecīgi gūt pirmos punktus. Labi, ka šie pirmie punkti tika gūti spēles sākumā, jo tas pamudināja kārtīgāk spēlēt mūsu komandu. Var teikt ka ieslēdzām savu atdevi nākamajā robā un sākām spēlēt savu spēli, kontrolēt bumbu un tas nesa vēlamos rezultātus.

 

Jāpievērš vairāk uzmanība pie mūsu pašu kļūdām, lai mēs kā komanda būtu gatavi jau no spēles pirmās minūtes cīnīties par katru metru, katru bumbu laukumā.’’