Noslēgusies spēle Latvija - Čehija (papildināta)

07-05-2022

Līdz ar spēles sākuma svilpi, Čehijas regbisti uzsāka plašu uzbrukumu ofensīvu.

Liela daļa spēles pirmo 15 minūšu noritēja Latvijas izlases 22 metru zonā.

Čehi aktīvi izvērta plašus uzbrukumus, lielāko spiedienu izdarot ar cīņas spēlētājiem, kā arī pieslēdzot veijeri.

Ar svaigiem spēkiem čehu cīņa dominēja pēc Latvijas smagajiem spēlētājiem, ne reizi tos pārstumjot. Tomēr Latvijas komanda ļoti pašaizliedzīgi un sekmīgi spēlēja aizsardzībā, noturot rezultātu uz 0:0.

Zināmā mērā arī regbija veiksmes dievs vismaz daļu spēles stāvēja klāt mūsu regbistiem – viesu neprecīzi izpildīts soda sitiens, uz ieskaites laukuma līnijas apturēti vairāki cīņas spēlētāju uzbrukumi un viens “neieskaitīts piezemējums” čehu izpildījumā. Tas viss tikai pirmajās spēles 12 minūtēs.

Čehu spiediens izraisīja pirmos asumus un dzelteno kartīti nopelnīja mūsu 3.numurs Ingus Aivars. Burtiski tajā pat minūtē mājinieku kārtējais uzbrukums vainagojās panākumiem, kad spēles 14.minūtē neapturami bija mājinieku smagie spēlētāji – teicama darbība grupā un 7:0 vadībā čehi.

Mūsu regbisti parādīja lielisku disciplīnu un spēles organizāciju, tādējādi neļaujot čehiem vēl virkni uzbrukumu noslēgt rezultatīvi.

Pie dzeltenās kartiņas tika arī mājinieki, kad bīstamu spēli ar elkoni pret Miķeli Jurēviču uzbrukumā demonstrēja viens no mājinieku cīņas spēlētājiem.

Līdz ar noraidījumu Čehijas komandā, spēle nedaudz izlīdzinājās un jau pārvirzījās uz laukuma vidus daļu.

Tomēr nākošos punktus atkal guva mājinieki, kad mūsu aizsardzības līniju pārrāva čehu kapteinis 8.numurs Dan HOSEK un izvirzīja uzbrukuma smailē ātros spēlētājus. Jāpiezīmē, ka mājinieku kapteinis spēles laikā vairākkārt veica caur-rāvienus Latvijas izlases aizsardzībā. Līdz ar to spēles 26.minūtē čehi panāca divu piezemējumu pārsvaru – 12:0.

Palēnām, izturot čehu uzbrukuma viļņus, Latvijas regbisti sāka atbildēt ar pretuzbrukumiem. Tie vainagojās ar iespējām mūsu komandai izpildīt vairākus soda sitienus. Viens no tiem Robbie Davidson izpildījumā precīzs un 12:3 - arī Latvija bija atklājusi rezultātu.

Pirmā puslaika noslēgums, diemžēl, neveiksmīgs mūsu regbistiem – minūti pirms pirmā puslaika beigām atkal neapturams bija mājinieku 8.numurs Dan HOSEK. Pārrauta Latvijas aizsardzības līnija un piezemējums pa centru.

Līdz ar to pēc pirmā puslaika, atpūtā ejot, rezultāts 19:3 par labu mājiniekiem.

Otro puslaiku lieliski iesāka Latvijas komanda – daudz-fāžu uzbrukumu ar piezemējumu noslēdza Elmārs Šefanovskis. Arī realizācijas sitiens precīzs un vairs tikai 19:10.

Mūsu cīņas spēlētāji turpināja veiksmīgi darboties, parādot labu fizisko kondīciju un saskaņotu spēli, tādēļ otrajā puslaikā čehu smago spēlētāju pārsvars jau bija zudis. Tādēļ mājinieki turpināja aktīvi iesaistīt spēlē veijeri un tas lielā mērā izšķīra spēles likteni.

Cīņas 48.minūtē mūsu 10.numurs Ruslans Kotļevs, netīšām izpildot augstu tvērienu, nopelnīja Latvijas komandai otro dzelteno kartiņu šajā spēlē. Čehijas regbisti izmantoja arī šo spēlētāju pārsvaru – uzbrukumu sēriju noslēdza uz nomaiņu laukumā nākušais mājinieku 9.numurs. Čehu 15. numurs Martin CIMPRICH (Čehijas U20 gada spēlētāja titula ieguvējs) veiksmīgi izpildīja realizācijas sitienu un čehi vadībā ar 26:10.

Tikai pāris minūtes vēlāk (54.minūte) mūsu regbisti neveiksmīgi nospēlēja gaisa cīņā par bumbu – tā atlēca tieši ar 13. numuru spēlējošajam Sheldon FORTUIN un tas vairs nebija panākams – kārtējie 5 punkti mājiniekiem.

Nepilnas 10 minūtes vēlāk Latvijas regbisti spēja atbildēt ar rezultatīvu uzbrukumu – pie bumbas pretinieku realizācijas laukumā pirmais bija komandas kapteinis Miķelis Jurēvičs un vēl +5 Latvijai. Precīzs Valērija Runco realizācijas sitiens un rezultāts 33:17.

Arī spēles otrajās 40 minūtēs temps saglabājās ļoti augsts, tādēļ katra komanda izdarīja 8 nomaiņas. Fiziskā slodze nospēlēja zināmu lomu pēdējās 20 minūtēs, kad veiksmīgāki bija mājinieki. Čehu uzvaras kaldināšanā šajā fāzē īpaši aktīvi iesaistījās veijera spēlētāji.

Lielākās galvassāpes mūsu regbistiem sagādāja Čehijas divi ātrie spēlētāji – 11. numurs Adam KOBLIC un 14.numurs Krystof KOHOUT. Viņiem izdevās veikt trīs bez-atbildes piezemējumus, demonstrējot lielisku skrējiena ātrumu un spēles tehniku.

Mača pēdējā nogrieznī pāris aktīvi un ļoti bīstami uzbrukumi izdevās arī mūsu regbistiem, tomēr katru reizi pietrūka pavisam nedaudz, lai atkal tiktu gūti punkti.

Tādējādi, spēles fināla svilpei skanot, rezultāts 54:17 par labu mājiniekiem.