Licencēt spēlētāju

Regbijam Latvijā šodien 62.dzimšanas diena!

Regbijam Latvijā šodien 62.dzimšanas diena!
12-05-2022

1960.gada 12.maijā VEF sporta stadionā notika pirmais regbija treniņš. Šis notikums, tad arī uzskatāms par regbija dzīves Latvijā sākumu.

 

Neatkarīgās Latvijas pirmais LRF prezidents Andris Ozols ar zināmu humora devu atceras: “Rūpnīcas VEF laikrakstā “Vefietis” bija nopublicēts aicinājums visus sporta mīļus ierasties uz pirmo regbija treniņu. Uz treniņu ieradās kupls interesentu pulks – ap 30 sportistu. Treneris Vladimirs Martinsons bija vairāk, nekā apmierināts. Tomēr, tā kā 60-tajā gadā Latvijā vēl nebija skaidras izpratnes, kas ir regbijs, tad daļa no pirmā treniņa dalībniekiem bija nodomājuši, ka spēle, ko spēlēsim, ir amerikāņu futbols. Un tā nu sanāca, ka jau nākošajā treniņā jauno regbistu skaits bija sarucis uz pusi”.

 

Lai nu kā, pamati džentelmeņu sporta veidam Latvijā bija iemūrēti un regbija māja palēnām, bet neatlaidīgi ir būvēta visus šos gadus.

 

Paldies visiem regbija esošajiem un bijušajiem spēlētājiem, viņu ģimenēm, regbija draugiem un labvēļiem.

 

Un vēl! Vienā dienā ar Latvijas regbiju savu dzimšanas dienu svin viens no Latvijas R15 izlases spēlētājiem – Gundars Grieķis. Šodien viņam aprit 28 gadi!!!

 

Sveicam jubilārus!