Licencēt spēlētāju


Kopš 1823. gada...

 

Regbija saknes meklējamas futbola sportā, jo tas tika spēlēts Anglijas valsts skolās 19. gadsimtā. Anglijas pilsēta “Rugby” piešķīra sporta veidam savu nosaukumu un izstrādāja pirmo noteikumu kopumu. Regbija futbola savienība tika dibināta 1871. gadā, un Starptautiskā regbija padome, kas tagad pazīstama kā Pasaules regbijs, tika izveidota 1886. gadā. Mūsdienās visā pasaulē tiek spēlētas dažāda veida regbija savienības, regbijs (piecpadsmitnieks) un regbija septiņi. , notiekot dažādi konkursi. Regbijs 15 tika spēlēts Olimpiskajās spēlēs Parīzē 1900. gadā, Londonā 1908, Antverpenē 1920. gadā un Parīzē 1924. gadā tikai ar vīriešu komandām, pēc tam sekoja ilga prombūtne, līdz šis sporta veids atgriezās savā septiņcīņas formātā. Riodežaneiro 2016. gada spēles. Arī sieviešu sacensības Rio notika pirmo reizi.
 


Regbijs īsumā

 

Neatkarīgi no tā, vai tas ir Pasaules kauss vai vietējā kluba spēle: regbija spēlēšana apmierina dvēseli kā nekas cits. Regbijs ir kaisles spēle, kas ir pilna ar darbību, azartu un skaistumu, kā arī ar neparedzamiem mirkļiem un dramatiskām izšķirtspējām laukumā. Tomēr tas var būt biedējoši skatītājam, kurš pirmo reizi skatās. Visiem iesācējiem: šis ir regbijs īsumā, izskaidrojot galvenos terminus, pozīcijas, punktu skaitu un likumus (jā, regbija noteikumus sauc par “likumiem”). 15 spēlētāju regbijs, kas ir visizplatītākais sporta veids.

 

Spēlētāju skaits komandā: 15 (plus 7 maiņas spēlētāji)

 

Ilgums: 2 x 40 minūšu puslaiki ar obligātu 10 minūšu puslaika pārtraukumu

 

Laukums: 100 m (garums) x 70 m platums ar H formas vārtu stabiem uz katras vārtu līnijas.

 

Attālums starp vārtu stabiem:  5,6 metri, vārtu pārlikņa augšējā mala 3 metri, minimālais vārtu stabu augstums virs pārlikņa 3.4 metri 

 

Bumba: 1 ovālas formas augsto tehnoloģiju sintētiska ūdensizturīga jebkuriem laikapstākļiem bumba (5.izmērs)

 

Spēlētāja komplekts: krekliņi, zeķes, šorti, zābaki un drošības apsvērumu dēļ mutes aizsargs ir būtisks kopā ar galvassegu, ja spēlētājs to pieprasa.

 

Tiesneši: spēli spēlē ar vienu tiesnesi un diviem pieskārienu tiesnešiem vai tiesnešu palīgiem

 

 

Katra komanda, kurā ir 15 spēlētāji, ir sadalīta astoņos uzbrucējos un septiņos aizsargos, katram ir noteiktas lomas komandā. Būtībā spēcīgie, druknie uzbrucēji ir bumbas ieguvēji, kuriem arī ir liela nozīme bumbas kontrolē, kad tiek uzveikts spēlētājs viņu pusē. Viņi piedalās regbija setbumbās - scrum un lineout - un nodrošina īpašumā; Ātrās, netveramās aizmugures saņem bumbu no uzbrucējiem – viņu uzdevums ir skriet un piespēlēt, lai radītu vietu. Spēles mērķis ir gūt vairāk punktu nekā pretinieks. Punkti tiek uzkrāti, ieskaitot mēģinājumu (pieci punkti), sodu (trīs punkti), metienus vārtus (trīs punkti) vai konversijas sitienus pēc mēģinājuma (divi punkti). Uzbrūkošā komanda cenšas virzīties uz priekšu, sitot, piespēlējot vai skrienot ar bumbu rokās, bet, kad bumba tiek piespēlēta, tā var nepārvietoties uz priekšu. Ja tas tā notiek, opozīcijai tiek piešķirta balva. Liela daļa sporta pievilcības slēpjas spēlētāju ātrajā mijiedarbībā un pilnīgajā apņēmībā. Kad komanda aizsargājas, tā mēģinās apturēt pretinieku virzību uz savu mēģinājuma līniju, pievelkot uz zemes spēlētājus, kuri nes bumbu. Ja tiek veiksmīgi uzveikts, spēlētājam, kurš nes bumbu, tā ir jāatlaiž, kad viņš vai viņa atrodas uz zemes.

 

Mūsdienās regbiju spēlē sekojošās disciplīnās:

 

Regbijs 15

Regbijs 7

Pludmales Regbijs

Sniega Regbijs

Pieskārien Regbijs